piątek, 25 lutego 2022

Formalności z kredytem konsolidacyjnym

W zasadzie takie same, jak przy innych kredytach. Jeżeli jest to najpopularniejszy kredyt konsolidacyjny gotówkowy, to wypełnienie wniosku jest zbliżone do kredytu gotówkowego. Dodatkowo należy podać kredyty i pożyczki, które zamierzamy skonsolidować. Dla hipotecznego kredytu konsolidacyjnego, koniecznym zabezpieczeniem będzie hipoteka na nieruchomości.

O wszystkich koniecznych dokumentach, bo w przypadku konsolidacji nie ma z góry określonej listy, dowiesz się w banku.

Jak skontaktować się z bankiem w sprawie kredytu konsolidacyjnego? Można udać się bezpośrednio do placówki bankowej, ale jeżeli będzie to kilka banków, to należy zarezerwować sobie kilka godzin lub nawet kilka dni, które będą potrzebne na przeanalizowanie ofert.

Można również przedzwonić na infolinię lub wysłać wniosek kontaktowy do banku i to przedstawiciel banku przedzwoni. Niezależnie od tego, jaką formę kontaktu wybierzemy, otrzymamy szczegółowe informacje.

Do konsolidacji można włączyć, najczęściej, pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne i często również zadłużenie wynikające z limitów w rachunkach i kartach kredytowych.

Jedno jest pewne: bank sprawdzi tożsamość klienta na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Zapytanie o kredyt wiązać się będzie również ze sprawdzeniem, na początku, wstępnej zdolności kredytowej, a następnie, na podstawie wniosku kredytowej, końcowej zdolności kredytowej. Bank pobierze również raport z BIK.

Będzie potrzebne również:

  • zaświadczenie o uzyskiwanych zarobkach (chyba, że składamy wniosek o kredyt w banku, który prowadzi nasze konto – w takim wypadku prawdopodobnie nie będzie to konieczne),
  • umowy kredytów i pożyczek, które mają zostać skonsolidowane.
  • posiadacze kart kredytowych powinni przygotować ostatnie wyciągi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz