środa, 7 lutego 2018

Kredyty i pożyczki konsolidacyjne. Warto skorzystać?

Z ofertą kredytów konsolidacyjnych hipotecznych i gotówkowych można zapoznać się w wielu bankach. Korzystając z takiego kredytu można "połączyć" wiele różnych zobowiązań kredytowych, takich jak: debet na rachunku bankowym, pożyczki i kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, ratalne, limity na rachunku, zadłużenie na kartach kredytowych i inne.

Dużą zaletą takiego wyboru (kredyt konsolidacyjny hipoteczny) jest długi okres kredytowania, który sięga nawet 30 lat i dodatkowo także można liczyć na niższe oprocentowanie, dużo mniejsze niż oprocentowanie kredytów czy pożyczek gotówkowych.

Przeczytaj również: Kredyt gotówkowy 50 tys jaka rata? Kredyty i pożyczki gotówkowe w bankach.

Konsolidacja kredytowa powoduje obniżenie miesięcznych obciążeń z tytułu regulowania zobowiązań. Co jest ważne, a często nie jest brane pod uwagę, że cel kredytu konsolidacyjnego to obniżenie wysokości płaconych rat kredytowych, a nie obniżenie ogólnego kosztu zaciągniętych zobowiązań. Konsolidowanie powoduje, że okres spłaty zobowiązań ulega wydłużeniu (aby obniżyć wysokość raty miesięcznej), a tym samym klient banku zapłaci w sumie wyższe odsetki od kredytu, a co za tym idzie koszt obsługi zadłużenia wzrasta.

PLUSY I MINUSY KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH. PORÓWNANIE OFERT BANKÓW

Mimo wszystko jednak, obniżenie płaconych dotychczas rat miesięcznych np. o połowę poprawia bieżącą płynność finansową. I dodatkowo o czym wiele osób sobie nie zdaje sprawy: poprawia również zdolność kredytową.

Banki mogą stawiać różne ograniczenia i wymogi udzielając kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Ustalana jest minimalna wysokość kredytu (podobnie jak to ma miejsce przy kredytach hipotecznych). Z reguły dolny limit wynosi ok. 20 tys zł. Maksymalna wysokość jest wyznaczona najczęściej na poziomie 70-90% wartości nieruchomości, będącej zabezpieczenie kredytu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz